Lektoři

Jsme členové Centra pro Mindfulness sdružující kvalifikované lektory programů mindfulness v ČR. Centrum pro Mindfulness je členem evropské asociace EAMBA (European Association of Mindfulness-Based Approaches).

Václav Šmilauer

Václav Šmilauer

Absolvent certifikovaného instruktorského kurzu MBSR (pořádaného německým MBSR-Verband a Institut für Achtsamkeit) a zakládající člen českého Centra pro Mindfulness. Absolvoval výcvik MBRP (Mindfulness-Based Relapse Prevention). Je certifikovaným supervizorem MBSR (Mindfulness UK). Učí česky, anglicky, německy.

Prošel sebezkušenostním daseinsanalytickým výcvikem na Pražské Vysoké Škole Psychosociálních Studií.

Dlouhodobě se věnuje praxi meditace Vipassanā v tradici Mahasi Sayadaw, v roce 2017 byl jmenován od Ajahna Tonga, opata kláštera v Chom Tong, učitelem meditace vipassana. Spoluzakládal meditační centrum Tisarana v Praze, podílí se na projektu vipassana.sk a inicioval projekt brzdíme.cz

Katarína Bírešová

Katarína Bírešová

Akreditovaná lektorka MBSR vycvičená v londýnském institutu Mindfulness UK. Je též certifikovanou učitelkou hatha-jógy z Rišikéše v Indii. Absolvovala výcvik MBRP (Mindfulness-Based Relapse Prevention). Pracuje jako terapeutka závislostí. Učí anglicky, česky a slovensky.

Její profesionální historie je v oblasti mentálního zdraví (Psychiatrická nemocnice Bohnice) a neurochirurgická péče (National Hospital for Neurology and Neurosurgery, London). V současné době pracuje jako terapeut závislostí.

Dlouhodobě se věnuje praxi meditace Vipassanā v tradici Mahasi Sayadaw, v roce 2016 byla jmenována od Ajahna Tonga, opata kláštera v Chom Tong, učitelkou meditace vipassana. Podílí se na projektu vipassana.sk.

/img/certs/mbsr-lehrer-zertifikat-smilauer.thumbnail.jpg
/img/certs/vaclav-mbrp-cert.thumbnail.jpg
/img/certs/vaclav-mindfulnessUK-supervisor.thumbnail.png
/img/certs/katarina-mindfulnessUK-TT.thumbnail.png
/img/certs/katarina-mbrp-cert.thumbnail.jpg
/img/certs/katarina-hathayoga-rishikesh.thumbnail.jpg

Kontakt

S otázkami, přihláškami apod. se můžete obracet mailem na info@lessstress.cz či pomocí následujícího formuláře (nezapomeňte uvést spojení na sebe). Telefonicky lze kontaktovat Katarínu na 777891252.

Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek mailem, které posíláme několikrát za rok (zde najdete předchozí rozesílané zprávy) — budete informování o otevíraných kurzech. Absolventi MBSR kurzů se tradičně mohou připojit na den všímavosti všech budoucích kurzů.