Září–Říjen 2024 (online)

Organizace

8-týdenní kurz podle standardního programu MBSR (viz Co je MBSR) povede Václav a bude probíhat online. Detaily k připojení dostanete mailem po přihlášení ke kurzu.

Jeho součástí bude:

  • krátký (10–15 minut) individuální telefonický pohovor / videochat před prvním setkáním skupiny;

  • úterky 11.9.—30.10. v čase 18:00—20:30: týdenní 2½h setkání skupiny online;

  • v neděli 20.10.2024, 09:30–16:00 „den všímavosti”: celodenní společné cvičení (je možná účast online nebo osobně v prostrách YOGAME, Národní 21, Praha 1).

Samostatné denní cvičení (cca 30–45 minut, minimálně 5× za týden) je nedílnou součástí kurzu, na skupinových setkáních je pak prostor k jeho diskusi. Možná že ne vždy bude možné cvičit v plném rozsahu, a to je v pořádku; realistický záměr je však důležitý. Provázet vás bude pracovní sešit (80 stran, pošleme poštou) a nahraná cvičení.

Pro oficiální absolvování kurzu (zakončení certifikátem) je třeba z celkových 8 setkání vynechat maximálně 2 (den všímavosti se počítá za 2 setkání). Při vynechání sezení dostanete shrnutí mailem, můžeme si zatelefonovat, a v kurzu normálně pokračujete.

Přihlášení

Zde se můžete na kurz přihlásit.

Pokud chcete probrat vhodnost své účasti, či máte jiné dotazy bez obav nás kontaktujte. Obraťte se na nás i v případě, že byste se rádi domluvili na nižší ceně kurzu.

Přihlášku vyplňte i pokud jste nám účast potvrdili jinak — abychom měli Váš telefonní kontakt (pohovor) a adresu (zaslání sešitu).

Cena

Doporučená cena je 7.000 Kč (290€), ale finanční tíseň by neměla být překážkou k účasti — na nižší ceně se s kýmkoliv domluvíme individuálně. Zkušenost je taková, že 8 týdnů je poměrně dlouhá doba a peníze motivují k poctivějšímu cvičení; motivace je však důležitější než peníze.

Automatickou 50% slevu (na 3500 Kč / 145€) mají zdravotníci, učitelé, sociální pracovníci, studenti, samoživitelky, důchodci, čerpající rodičovskou dovolenou, nezaměstnaní.

Meditujícím z vipassana.sk nabízíme kurzy za dobrovolný příspěvek (dānu).